понедельник, 4 апреля 2016 г.

Аналіз виступів на TED

Відео № 1
Чесно кажучи, мене надзвичайно вразив цей виступ, адже саме цього, на мою думку, не вистачає нашим вчителям та викладачам. Важливо зрозуміти, що дива не відбуваються самі по собі, для цього, в першу чергу, необхідно багато працювати й, безумовно любити свою професію, віддаватись їй на всі 100%. Чого, на жаль, не можна сказати про більшість вітчизняних педагогів. Ми звикли звалювати все на дітей, на те, що вони нібито змінилися, стали зовсім некерованими. Так, звичайно, час іде і суспільство намагається під нього підлаштуватись, однак треба розуміти, що важливо змінювати й тактику, шукати нові підходи до дітей. З появою різноманітних інноваційних технологій, зацікавити учнів стає все складніше й складніше.  Тому я вважаю, що даний виступ допоможе вчителю зрозуміти принцип зосередження уваги як школярів,так і студентів, адже в ньому лектор дає практичні поради, як саме змусити аудиторію, затамувавши подих, слухати вчителя, слідкувати за кожною його думкою. Мені здається, що саме це уміння є запорукою успіху в досягненні позитивних результатів у навчанні.

Відео №2
Даний виступ є справжньою знахідкою для вчителя, адже в ньому лектор ділиться з глядачами своїм власним досвідом, набутим за період плідної та кропіткої праці в школах різних штатів. Це саме ті безцінні знання, які будуть надзвичайно корисними і для наших викладачів. Переглядаючи це відео, я зробила висновок, що проблеми в системі освіти скрізь майже однакові. Не важливо чи то Америка, чи то Україна. А тому поради, викладені у виступі, можна сміливо застосовувати й в українських навчальних закладах. Я абсолютно згодна з лектором, що важливо давати учням більше простору для творчості, самовираження та прояву самостійності, оскільки саме таким чином дитина отримує безцінний досвід, який згодом може використовувати в подальшому житті. Саме роблячи помилки, вона формує уміння й навички. На жаль, в більшості шкіл навчання спрямоване на заучування теорії й майже повну відсутність практичної діяльності, що, на мою думку, є просто відірваним від життя. Нам дійсно необхідно зрозуміти, що школа не є лише місцем, де можна отримати інформацію. Ми маємо спонукати наших школярів до діяльності, задавати їм цікаві проблемні запитання, відповідаючи на які, кожен учень міг би більше пізнати себе й навколишній світ.
Відео № 3
Ця лекція присвячена одному з найболючіших питань, а саме реформуванню системи освіти. Кожного року проводиться безліч різноманітних досліджень, які в черговий раз свідчать про її застарілість та неефективність, однак належні заходи з незрозумілих причин так і не вживаються. На мою думку,  виступ Джефрі Канада слугує справжнім стимулом до рішучих дій. Досить вже пустих розмов, необхідно впроваджувати інноваційні технології в навчанні, які відповідатимуть сучасному суспільству. Нам слід усвідомити, що, якщо ми хочемо змінити країну, ми, в першу чергу, маємо почати з освіти, адже діти – це наше майбутнє і саме від них залежить, якою ми побачимо Батьківщину через декілька років.
Особисто я згодна з лектором, що більшість змін не відбувається саме тому, що суспільство скептично ставиться до них або ж люди просто втрачають надію на покращення після чергового фіаско. Головне, зрозуміти, що нічого не змінюється миттєво. Кожне нововведення проходить через низку критичних відгуків, перешкод, а тому, як правило, не дає результатів. Але це не означає, що треба зупинитися.
Я вважаю, що лекція є дійсно корисною, адже змушує замислитися над глобальними проблемами в освітній сфері, які потребують негайного вирішення. Можливо, після її перегляду в когось з’являться конкретні ідеї, котрі допоможуть  модернізувати систему освіти.

Відео №4
Можу відверто сказати, що цей виступ мене справді неабияк зацікавив. Власне, цікавою була не лише тема лекції, а й сама постать лектора. Життя цієї жінки, мабуть,  для кожного стане прикладом невпинної роботи над собою, яка, незважаючи на фізичні вади, намагалася довести всьому світу, чого  справді варта. Її досвід надихає, вселяє віру в людей з подібними проблемами.
На мою думку, завдяки цьому відео, ми можемо  більше дізнатися про  людей  з обмеженими можливостями, побачити їх життя зсередини, а також пройти через ті перешкоди, які їм доводиться долати щодня. Та що найважливіше, ми можемо поглянути на них зовсім з іншого боку, а саме як на людей, котрі, маючи певні недоліки, здатні робити такі речі, які для пересічної особи здаватимуться надзвичайно складними.

Мені здається, ми маємо зламати ті стереотипи, які склалися протягом багатьох років, а саме дати можливість дітям з вадами розвиватися, не відчуваючи себе при цьому не такими як інші. Окрім цього, ми повинні всіляко сприяти тому, щоб вони сповна використовували весь свій потенціал. Така позиція допоможе переглянути своє ставлення до дітей-аутистів у навчальних закладах не лише з боку вчителів, а й з боку однокласників.  

Комментариев нет:

Отправить комментарий